TOKİ\'den Yoğurtlu Beldesi\'ne 810 konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Konut Üretim Seferberliği ve Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Erzincan merkeze bağlı Yoğurtlu beldesine 810 adet toplu konut yaptırılıyor.

Yoğurtlu Belediye Başkanı Hasan Ali Sağyan, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Yoğurtlu Belediye Başkanı Hasan Ali Sağyan, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, beldede ikamet eden alt gelir grubundaki vatandaşları ev sahibi yapabilmek için Yoğurtlu Belediyesi ile TOKİ arasında imzalanan işbirliği  protokolu çerçevesinde Başbakanlığında onayı ile 810 adetlik toplu konut projesi çalışmalarına başlanıldığını söyledi. TOKİ  ile  Yoğurtlu Belediyesinin ortaklaşa gerçekleştireceği çalışmalar sonucunda beldede konut açığını gidermeye çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Hasan Ali Sağyan," Özellikle dar gelirli ailelerin konut ihtiyacını karşılayabilmek için yoğun çaba harcamaktayız. Belde merkezinde Cengiz Topel Mahallesinde 92000 metrekarelik bir alanda kurulacak olan konutların yapılacağı arsa belediyemiz tarafından Toplu Konut İdaresi Başkanlığına tahsis edilmiştir. Arsanın tahsisinin  gereken en kısa sürede bitirilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu konutların zemin ve jeolojik etütleri de TOKİ tarafından yaptırılacaktır. Yapılması planlanan 810 konut beldede hem modern bir kentleşmenin örneğini teşkil edecek,hemde kültürel ve ekonomik olarakda katkı sağlayacağını düşünmekteyim. Kentsel Dönüşüm Projesinin Yoğurtlunun vizyonuna yeni bir ufuk açacaktır"dedi.
TOPLU KONUTLAR BELDEYE YENİ BİR GÖRÜNÜM KAZANDIRACAK
 Erzincan merkeze 6 kilometre uzaklıktaki 2860 nüfuslu beldeye yeni bir görünüm kazandıaracak olan konutların altyapısı ve çevre düzenleme çalışmalarının Yoğurtlu Belediyesi tarafından yürütüleceğini vurgulayan Başkan Hasan Ali Sağyan," Yapılacak olan konutlar TOKİ'nin standart tip projeleri olduğundan konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın tercihleri doğrultusunda 2+1veya 3+1 şeklinde iki tip konut seçimi yapabilecekler ve ödemeleride bu yönde olacaktır. 810 konut herbiri 16 daire olmak üzere toplam 51 blok şeklinde inşa edilecektir. Konutların yapılmasıyla beldemize yaklaşık 3000 civarında nüfus artışı olacağından beldemiz için büyük bir gurur kaynağıdır. Yine bu konutların yapılmasıyla beldemizdeki konut sıkıntısıda asgariye indirilecektir"diye konuştu..